Účinky regenerační masáže

Masáž lávovými kameny je stará již několik století a byla nezávisle rozvíjena v různých částech Země. Dnes existuje několik různých způsobů masáže. Tento druh masáže je dnes nabízen jako welnessová procedura. Tato masáž posiluje tkáně a cévy , s podporou prokrvení uvolňuje svaly a stimuluje látkovou výměnu, ale působí také očistně.


Pracuje se se zaoblenými čedičovými kameny různé velikosti, které se v horké vodě zahřívají na teplotu až 60°C. K masáži se používá olej. Kameny při masáži zaplavují celé tělo příjemným teplem. Povrchové napětí se již v této fázi uvolňuje. Pokožka se zjemňuje a změkčuje. Horkými stimuly dochází k lepšímu prokrvení a výměně látek, i k vyrovnání krevního oběhu. Svalstvo se obzvláště při napětí a bolestech hluboko v tělesných partiích uvolňuje.

Délka masáže je 30 minut (záda) nebo 60 minut (celé tělo).

Při této masáži se masírují ruce od konečků prstů k zápěstí, prsty zejména. Masáž je určena nejen pro ty, kteří chtějí mít krásnou pokožku rukou, ale také zdravě fungující organismus.
Na prstech rukou a nohou se nacházejí zóny, které odpovídají vnitřním orgánům těla:
- palec – plíce a dýchací funkce-(prevence při plicních onemocněních a obtížích)
- ukazovák – tlusté střevo a jeho funkce(regulace a stimulace střev)
- prostředník – oběh krve a energie,reprodukční funkce (zmírnění bolesti hlavy, zlepšování paměti, odstraňování pocitu přepracovanosti). 
- prsteník – metabolismus energie a tepla (zlepšení stavu pohybového aparátu a jeho stimulace). 
- malíček – srdce a tenké střevo (bolesti v krajině srdeční, arytmie)

                                                                              


     Každá bolest upozorňuje na problém a zároveň negativně působí na psychiku. Tím se dále prohlubuje původní oslabení a snižuje imunita. Člověk ztrácí energii, kterou by potřeboval k zvládnutí situace.

 osvěžuje a omlazuje tělo

- zvyšuje schopnost vstřebávání živin
- uvolňuje energetické blokády
- zvyšuje cirkulaci krve
- uvolňuje bolesti svalů a kloubů
- zlepšuje vylučování odpadních látek 
   z těla
- pozitivně působí na nervový systém
- odstraňuje bolesti páteře
- zvyšuje pohyblivost těla
- posiluje imunitní systém
- prevence proti celuliti

         
 Reflexologie

 

 
Všechny potíže a bolesti těloslabují nejen tělo, ale i psychiku. Tím se ještě více násobí původní problém. Reflexní terapie dovede téměř okamžitě snižovat bolest a regulovat celý organismus. Cíleně můžeme působit njakoukoliv část tělpřes reflexní plošky nachodidlech.
 Reflexní terapie dokáže téměř okamžitě mírnit bolest a nastartovat samouzdravující (uzdravující -  ozdravné) mechanizmy organismu. Masírovat  lze kdekoliv a kdykoliv bez škodlivých vedlejších účinků. 
 

Medová masáž 

 
 
 

  čistí organismus od toxických látek, navozují pocit lehkého těla, celkově

uvolňují a uklidňují.  Přes reflexní zóny v oblasti zad také  příznivě  působí na ostatní 

orgány. 
Pozor: 
 Po medové detoxikační  masáži  se  občas objevuje únava, bolest hlavy a  častější 
močení. Moč také může být tmavší s trochu jiným zápachem. Příznaky by však měly do 
dvou dnů odeznít.
 
Dle poznatků od klientů Vám může být i trochu zima a můžete cítit větší potřebu pít,doporučuji zelený čaj,ovocné nápoje,bylinkové čaje-1cm kořene zázvoru nastrouhat ,zalít né úplně vroucí vodou po chvilce přidat med a popíjet po doušcích.Vnímat i aroma nápoje a užít si chvilku jen pro sebe a nechat doznívat účinky medového zázraku!  LYMFATICKÁ MASÁŽ

Není třeba začínat návalem teorie o lymfatickém systému člověka. Ten, kdo se o lymfatickou masáž zajímá, většinou už ví jak lymfa funguje a jak moc je v těle důležitá. Navíc všude na internetu je informací o lymfě víc než dost. Proto Vás rovnou seznámím s lymfatickou masáží jako takovou.
 
Lymafatická masáž je velice jemná technika masážních hmatů, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy, prtotože lymfatický systém nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, celulitida a otoky. Pomocí lymfatické masáže se lymfa aktivuje a odplaví škodliviny z těla ven. Masér uvolní hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná.
 
Je zcela odlišná od klasických rekondičních či sportovních masáží. Nerozmasírovává se, netlačí, pohyby jsou velmi pomalé,krouživé a jemné, avšak velmi velmi účinné.
Celková lymfatická masáž se týká celého těla včetně obličeje. Může se dělat také v různých kombinacích:
- nohy+hýždě
- celé tělo bez obličeje 
- celé tělo + obličej
- obličej
 
Pokaždé musí ale masér udělat tzv. univerzální začátek, t.j. uvolnění hlavních uzlin. Musí toto provést i v případě, že lymfatickou masáž nechcete a jdete jen do lymfodrenážního přístroje (kalhot).
 
Účinek lymfatické masáže:
  posiluje obranyschopnost
  snižuje nebo odstraňuje otoky
  pomáhá odstraňovat pocit těžkých nohou či křeče po dlouhé zátěži
  rehabilitace sportovců
  rychlejší regenerace po fyzické zátěži, turistice, sportu
  celulitida, obezita, zlepšení stavu pokožky
  detoxikace těla
  po liposukcích
  v případě lymf. masáže obličeje odstraňuje otoky víček, váčky pod očima a druhé brady 
 
Nesmí se provádět :
  při nádorovém onemocnění
  při akutní bakteriální nebo virové infekci
  hypertenze
  těžká onemocnění ledvin a jater, vyléčení alkoholici
  pokud jsou otoky způsobené onemocněním srdce a jater
  srdeční onemocnění 
  tromboflebitidy - akutní záněty žil
  těhotenství 
  boestivá nebo silná menstruace 
 
Jedna lymfatická masáž Vás nezbaví dlouhodobých potíží a nenastartuje lymfu k její správné činnosti, maximálně Vám uleví od "těžkých nohou". Abychom lymfu rozproudili a pročistili, aby nám mohla zase fungovat správně a odstranili jsme dlouhodobé potíže, je potřeba absolvovat minimálně 6 masáží nejlépe 2x týdně. 
 
Na masáž se doporučuje vzít na sebe volné kalhotky, nejlépe tanga, která se nezařezávají. V případě, že volná tanga nemáte, mohu nabídnout jednorázové. Pokud máte podprsenku, která se Vám zařezává, je lepší ji sundat.To platí zejména u žen s velkými prsy. Každá obtažená část z vašeho spodního prádla může zabránit toku lymfy při masáži a tím způsobit potíže.Absolutně se nemusíte obávat ztráty soukromí, svlékáte se za paravánem a když se ukládáte na lehátko, již na něm máte připravenou velkou osušku, kterou se přikryjete. Přicházím k Vám v okamžiku, když už ležíte. Jak už jsem psala, je to zcela odlišná masáž, která by se dala zařadit spíše jako zdravotní. 
Při lymfatické masáži se nepoužívá žádný olej ani krém, pouze dětský pudr.
 
S lymfou je to podobné jako s celulitidou, je to týmová práce.
PITNÝ REŽIM , PITNÝ REŽIM, PITNÝ REŽIM a PITNÝ REŽIM ZASE PITNÝ REŽIM !!!
Když klient nebude pít, alespoň po dobu absolvování lymfatických masáží, nemají masáže takový účinek a smysl, a zbytečně si klient masáže platí.
Samozřejmě také pohyb a strava. Pitný režim je ale nejdůležitější. Zkuste si představit, že myjete špinavé nádobí jarem, ale už ho neopláchnete vodou. Totéž se děje ve Vašem těle, pokud nepijete. Škodliviny zůstávají, nemohou se přefiltrovat (vyčistit), protože lymfa nemá tekutinu, která by je dopravovala do uzlin, kde se čistí, škodliviny se usazují, působí potíže a vy se divíte, proč jste tak unavení, bez nálady, proč jste často nemocní, že Vám otékají nohy apod.
 
Co se týče pohybu, nejlepším pohybem pro lymfu (ale i pro celé tělo) je jednoznačně CHŮZE. Nejobyčejnější a nejgeniálnější pohyb, který Vás nic nestojí. Lymfu totiž rozhýbává lýtkový sval na noze a navíc při chůzi správně dýcháte, což je pro lymfu také velmi důležité. Proto ostatní sporty nejsou pro lymfu vhodné, snad kromě plavání. Jsou jistě výborné na hubnutí, tvarování postavy i na psychiku, ale pokud se jedná o problém lymfatického systému, jednoznačně chůze.
Celková masáž včetně obličeje trvá cca 2h. 
Další varianty v ceníku 
 
FOTOGALERIE: LYMFATICKÁ MASÁŽ RUČNÍ
 
 
 
 
ÚVODMASÁŽECELULITIDA, LYMFANUMEROLOGIECENÍKKONTAKT


Více zde: https://www.masazeproteloidusi.cz/druhy-masazi/lymfaticke-masaze-/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: https://www.webnode.cz