ruční lymfatická drenáž nohou

 

Není třeba začínat návalem teorie o lymfatickém systému člověka. Ten, kdo se o lymfatickou masáž zajímá, většinou už ví jak lymfa funguje a jak moc je v těle důležitá. Navíc všude na internetu je informací o lymfě víc než dost. Proto Vás rovnou seznámím s lymfatickou masáží jako takovou.
 
Lymafatická masáž je velice jemná technika masážních hmatů, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy, prtotože lymfatický systém nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, celulitida a otoky. Pomocí lymfatické masáže se lymfa aktivuje a odplaví škodliviny z těla ven. Masér uvolní hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven. Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná.
 
Je zcela odlišná od klasických rekondičních či sportovních masáží. Nerozmasírovává se, netlačí, pohyby jsou velmi pomalé,krouživé a jemné, avšak velmi velmi účinné.
Celková lymfatická masáž se týká celého těla včetně obličeje. Může se dělat také v různých kombinacích:
- nohy+hýždě
- celé tělo bez obličeje 
- celé tělo + obličej
- obličej
 
Pokaždé musí ale masér udělat tzv. univerzální začátek, t.j. uvolnění hlavních uzlin. Musí toto provést i v případě, že lymfatickou masáž nechcete a jdete jen do lymfodrenážního přístroje (kalhot).
 
Účinek lymfatické masáže:
  posiluje obranyschopnost
  snižuje nebo odstraňuje otoky
  pomáhá odstraňovat pocit těžkých nohou či křeče po dlouhé zátěži
  rehabilitace sportovců
  rychlejší regenerace po fyzické zátěži, turistice, sportu
  celulitida, obezita, zlepšení stavu pokožky
  detoxikace těla
  po liposukcích
  v případě lymf. masáže obličeje odstraňuje otoky víček, váčky pod očima a druhé brady 
 
Nesmí se provádět :
  při nádorovém onemocnění
  při akutní bakteriální nebo virové infekci
  hypertenze
  těžká onemocnění ledvin a jater, vyléčení alkoholici
  pokud jsou otoky způsobené onemocněním srdce a jater
  srdeční onemocnění 
  tromboflebitidy - akutní záněty žil
  těhotenství 
  boestivá nebo silná menstruace 
 
Jedna lymfatická masáž Vás nezbaví dlouhodobých potíží a nenastartuje lymfu k její správné činnosti, maximálně Vám uleví od "těžkých nohou". Abychom lymfu rozproudili a pročistili, aby nám mohla zase fungovat správně a odstranili jsme dlouhodobé potíže, je potřeba absolvovat minimálně 6 masáží nejlépe 2x týdně. 
 
Na masáž se doporučuje vzít na sebe volné kalhotky, nejlépe tanga, která se nezařezávají.  Pokud máte podprsenku, která se Vám zařezává, je lepší ji sundat.To platí zejména u žen s velkými prsy. Každá obtažená část z vašeho spodního prádla může zabránit toku lymfy při masáži a tím způsobit potíže. Jak už jsem psala, je to zcela odlišná masáž, která by se dala zařadit spíše jako zdravotní. 
Při lymfatické masáži se nepoužívá žádný olej ani krém, pouze dětský pudr.
 
S lymfou je to podobné jako s celulitidou, je to týmová práce.
PITNÝ REŽIM , PITNÝ REŽIM, PITNÝ REŽIM a PITNÝ REŽIM ZASE PITNÝ REŽIM !!!
Když klient nebude pít, alespoň po dobu absolvování lymfatických masáží, nemají masáže takový účinek a smysl, a zbytečně si klient masáže platí.
Samozřejmě také pohyb a strava. Pitný režim je ale nejdůležitější. Zkuste si představit, že myjete špinavé nádobí jarem, ale už ho neopláchnete vodou. Totéž se děje ve Vašem těle, pokud nepijete. Škodliviny zůstávají, nemohou se přefiltrovat (vyčistit), protože lymfa nemá tekutinu, která by je dopravovala do uzlin, kde se čistí, škodliviny se usazují, působí potíže a vy se divíte, proč jste tak unavení, bez nálady, proč jste často nemocní, že Vám otékají nohy apod.
 
Co se týče pohybu, nejlepším pohybem pro lymfu (ale i pro celé tělo) je jednoznačně CHŮZE. Nejobyčejnější a nejgeniálnější pohyb, který Vás nic nestojí. Lymfu totiž rozhýbává lýtkový sval na noze a navíc při chůzi správně dýcháte, což je pro lymfu také velmi důležité. Proto ostatní sporty nejsou pro lymfu vhodné, snad kromě plavání. Jsou jistě výborné na hubnutí, tvarování postavy i na psychiku, ale pokud se jedná o problém lymfatického systému, jednoznačně chůze.

 
 

 
 
 

 umožňujeodstraňování celulitidy. Nicméně tato metoda byla a stále je i velmi uznávanou léčebnou metodou s širokým spektrem využití.

Manuální lymfodrenáž provádí terapeut na suchou pokožku. Lymfodrenáží tedy rozumímeproces uvedení lymfy do chodu. Provádí se speciálními hmaty. K dosažení výsledku se používá výhradně jemných hmatů, doteků a velice lehkých tlaků. Jemné, pomalé, kruhovité a spirálovité hmaty s pomalou frekvencí působí na podkoží.

Lymfodrenáž – lék na vše! :)

Tato procedura napomáhá k celkové detoxikaci organizmu, zlepšení metabolizmu, zlepšenífyzické kondice až o 15%! Je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním. Indikacemi mohou také být různá ortopedická a traumatologická onemocnění spojená s otoky. Lymfodrenáž napomáhá také při popáleninách nebo tišení bolestí po operacích, kdy umožňuje odvod tekutin z buněk napuchlých tkání, pacient pociťuje znatelnou úlevu a snižuje se tak množství podáváných analgetik a zrychluje uzdravující proces.

 

V čem lymfodrenáže pomáhají:

 

 

 

Lymfatické masáže - elixír pro tělo

Krásné zdravé pevné tělo, čistá pleť, to je sen asi každého z nás. Lze jej splnit? Do jisté míry ano, ale musí se pro to něco udělat. Jednou ze základních podmínek je posílit čističku našeho organismu – mízní (lymfatický) systém. K tomu slouží lymfatické masáže.

  • • žilní a lymfatické otoky
  • • drenáž otoků po úrazových stavech a operacích
  • • bércový vřed
  • • akné
  • • obezita, lipedém
  • • migréna, bolesti hlavy
  • • regenerace a zvyšování imunity organismu a zlepšení metabolismu
  • • péče po liposukcích a jiných metodách estetické chirurgie (neinvazivních i invazivních)
  • • zpomalení stárnutí pokožky, otoky obličeje, váčky pod očima
  • • otoky dolních končetin – nadměrná zátěž nohou (pracovní a sportovní aktivity, dlouhé stání, sezení, cestování)
  • • prevence při pozitivní rodinné anamnéze (celulitida, žilní insuficience, varixy)

InstiLymfodrenáže jsou buď manuální nebo přístrojové, přičemž se obecně má za to, že manuální lymfodrenáže jsou účinnější, neboť citu lidské ruky se nevyrovná žádný přístroj. Terapeut zachytí na těla pacienta (klienta) i ty nejdrobnější asymetrie, a tam, kde je to nutné, může hmaty  zopakovat.  

Manuální lymfodrenáž provádí terapeut většinou na suchou pokožku, dochází tak k většímu tření a účinek se prohlubuje. Dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení vyměny látek mezi krví a tkáněmi. Probíhá obvykle v těchto fázích:

  1. Lymfatická drenáž krku zepředu (otevření lymfatického systému)

  2. Lymfatická drenáž krku zezadu

  3. Lymfatická drenáž obličeje

  4.  

  5. Lymfatická drenáž dolních končetin zepředu

  6. Lymfatická drenáž dolních končetin zezadu

Lymfodrenáže jsou časově relativně náročné, je třeba počítat s cca 40 - 60 min. na jednu masáž,